Tüm vücut orgazmları sempatik sinir sisteminden geliyor

Tüm vücut orgazmları sempatik sinir sisteminden geliyor

ABONE OL
11 Mayıs 2022 17:29
Tüm vücut orgazmları sempatik sinir sisteminden geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beynimizin en büyük seks organımız olduğunu sık sık duyarız. Ve bir seksolog ve seks gazetecisi olarak size bunun kesinlikle doğru olduğunu söyleyebilirim.

Beyin, açılma ve orgazm yaşama konusunda tartışılmaz bir oyuncudur. Yine de, beynin cinsellikteki rolü, düşündüğünüzden çok daha karmaşıktır. Beyniniz ve vücudunuz, uyarılma sırasında birbirine sinyaller göndererek birlikte çalışır. Nazikçe ilgilenilmesi, özen gösterilmesi ve tedavi edilmesi gereken, sürekli akan bir iletişim sistemidir.

Aksi takdirde, arzu ettiğiniz tüm vücut orgazmlarına sahip olamazsınız.

Okuyun: Tam Vücut Orgazmı Nasıl Olur?

Doğru. Kadın bedeni tamamen en yüksek haz potansiyeliyle meşgul olmadan, tam ve eksiksiz orgazm boşalması temelde imkansızdır. İlginiz mi kabardı? Belki bu seni biraz korkutur? Bu iyi.

Neler olduğunu daha iyi anlamak için müdahale merkezine bir göz atalım: Otonom Sinir Sistemine girin. Bu sinir topluluğu sekste oldukça etkilidir. Onsuz, mahvolurduk (ve iyi anlamda değil).

ANS nedir?
Otonom Sinir Sisteminin (ANS) büyük bir işi vardır: Sıcaklık düzenleme, solunum (diğer bir deyişle nefes alma) ve kan basıncını kontrol etme gibi vücudunuzun yaptığı istem dışı şeylerin çoğunu çalıştırır. ANS iki alt bölümden oluşur: sempatik ve parasempatik sinir sistemleri.

Sempatik Sinir Sistemi (SNS) ve Parasempatik Sinir Sistemleri (PNS) zıt, ancak tamamlayıcı şekillerde çalışır. Sempatik sinir sistemi, nefes alma, kalp atış hızı vb. gibi istemsiz bedensel eylemlerin artmasından sorumludur, oysa parasempatik sinir sistemi karşıt tepkiler üzerinde çalışır: kalp atış hızını yavaşlatma, nefesi sakinleştirme ve bedensel rahatlama.

Basitçe söylemek gerekirse: SNS, “AÇIK!” diyor. ve PNS “KAPALI!” diyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
saç ekimi ankara|Sağlık Sigortası Ankara|bakırköy travesti ankara travesti sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara