DOLAR 9,30501%
EURO 10,85630.93%
ALTIN 533,781,15
BITCOIN 6170343,58%
Çanakkale

AÇIK

15:52

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Popülerliği her geçen gün artan hidrolik fitness nedir?

Popülerliği her geçen gün artan hidrolik fitness nedir?

ABONE OL
27 Eylül 2021 21:39
Popülerliği her geçen gün artan hidrolik fitness nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sporu yaşamımızın bir parçası haline getirebilmenin fizyopsikolojik ve fiziksel faydaları olduğu herkesçe malum… Sağlıklı vücut kitle endeksine sahip olmayı hepimizin düşünmesine rağmen çoğumuzun hayallerinde kalıyor. Üstüne üstlük zayıflayabilmek adına yaptığımız daha doğrusu denediğimiz diyet programları kilo problemlerimizin katmerlenmesine neden oluyor.

Peki ne yapabiliriz?

Dengeli ve düzenli beslenmek temel çıkış noktamız ama içinde bulunduğumuz zaman koşullarında ne kadarını yapabiliyorsak artık. Tek başına bunun yeterli olmadığını zaten sizde biliyorsunuz. Aynı gün aldığımız toplam kalori miktarını ortalama 30 dakika ila 45 dakika arası yapacağımız tüm kaslarımızı çalıştıran egzersizlerle yakarsak görünümümüzün sağlıklı olmasını sağlayabilmek mümkündür. Çok ağır aletlerle çalışmanıza çok zaman ayırmanıza gerek yok. Bu egzersizlere Fitness deniyor. Fitness, vücudumuzdabiriken yağların yakılmasına yardımcı olması yanında kasları sıkılaştırarak gergin bir görünüm sağlaması diğer bir faydasıdır.

Fitness vücudumuzun formada kalmasını sağlayan egzersizler olarak tanımlanır. Fitness egzersizlerikasların hacminibüyütmez. Bu farklılığı bilinmediği için GYM-Vücut Geliştirme sporu ile karıştırılır. GYM, en az 2 veya 3 saat boyunca ağırlık aletleriyle yoğun bir tempoyla kasların hacim ve kütlesinin arttırılması için yapılan çok ağır antrenmanlardır.

Fitness antremanları kemik ve kas sistemini büyük ölçüde güçlendiren, kardiyo ve düşük ağırlık egzersizleriyle birlikte yapıldığında metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Bu durumda vücut kalori yakar, kaslarımız sıkılaşır, kilo verme hızımız artar.

Fizyolojik faydalarından diğeri kan basıncını düzenleyerek, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmasıdır.Nörofizyolojik olarak iseserotonin salgılanmasını arttırarak gündelik yaşamımızdaki olay ve olguları daha iyi pozitif değerlendirmemize yardımcı olur. Psikolojik gelişimimize katkı sağlar.

Fitness her meslek ve yaştan herkesin yapabileceği bir egzersizken Crossfit ile karıştırılır. Crossfit, profesyonel sporculara yönelik kondisyona yönelik antrenmanlar, halter ve jimnastik hareketleri gibi sürekli değişen, yüksek yoğunluklu, fonksiyonel antrenman metodudur. Profesyonel sporcu geçmişi olmayanlara önerilmez.

Bu bilgileri sizinle paylaştıktan sonra özellikle gelişmiş ülkeler sınıflamasına dahil edilen Kanada, Avustralya, ABD ve Avrupa’da Fitness egzersizleri bir adım öteye taşınarak popüleritesi arttı.

Hidrolik fitness

Öncesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon sürecinde terapötik bir amaçla kullanılan hidrolik fitness gündelik yaşamdada kullanılmaya başlandı. Normal Fitness ekipmanlarına göre daha kısa sürede yağ yakımını en az iki kat arttıran, sakatlanma riski olmadan, kişiyi sıkmadan güç kazanımı sağlayarak eğer varsa hasarlı kas dokusunun iyileşmesine de yardımcı olarak rehabilite eden aletlerden oluşmaktadır.

Hidrolik Pistonlar ve ayarlanabilir ekipmanlar herhangi bir ağırlık bağlanmayarak ,sadece, kişinin itme  ve çekme gücüne tepki vererek kişiyi destekleyen ekipmanlardır. İstasyon mantığı ile 9 ana istasyon, 9 egzersiz platformu şeklinde bu sistemin kullanılması tavsiye edilmekte. İstasyon çalışmasında 1 tur 10, 3 tur 30 dakikada tamamlanır.

Fitness salonlarından sıkıldıysanız, buralardan fayda görmediyseniz, zamanınız yoksa, kısa zamanda daha çok kalori yakarak fit ve sağlıklı görünmek istiyorsanız hidrolik fitness tam size göre…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.