Mustafakemalpaşa’nın çocuk mehteranları

Mustafakemalpaşa’nın çocuk mehteranları

ABONE OL
15 Şubat 2022 13:10
Mustafakemalpaşa’nın çocuk mehteranları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Türk kültürünün önemli değerlerinden olan dünyanın en eski askeri bandosu mehteri gelecek kuşaklara aktarmak için kurs düzenliyor. Kültür İşleri Müdürlüğünce açılan mehteran kursunda 8-14 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor.

 

Kurs, mehter terminolojisinde yer alan komut, terim, tuğ sancak, kostüm, üyeler, mehter takımının kuruluşu ve tarihi geçmişi ile yapısı hakkında etkin bir öğrenim sağlamayı hedefliyor.

 

Çocuk mehter kursunun yanı sıra yetişkin mehter takımı olan Mustafakemalpaşa Belediyesi 2010 yılından bu yana ilçe ve ilçe dışı dini etkinliklerle, resmi törenlerde belediye ile ilgili tüm açılışlarda görev yapmaktadır.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “2010 yılından bu yana desteklerini esirgemeyen, gerek pandemi gerek açılışlarda milli duygularımızın kabarmasına vesile olan mehter takımımızın yeni nesillere aktarılacak olması beni çok mutlu ediyor. Eğitime sanata öğrenmeye aç olan tüm gençlerin yanındayım ve destekçisiyim” dedi.

 

Yoğun ilgi odağı olan kursun öğrencilerini babalarından abilerinden örnek alıp bu değerin bir parçası olmak istediklerini, bu imkânları sunan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkürlerini ilettiklerini söylediler.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
saç ekimi ankara|Sağlık Sigortası Ankara|bakırköy travesti ankara travesti sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara