DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 5885640,53%
İstanbul
13°

HAFİF YAĞMUR

12:53

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan iş dünyasını bir adım öteye taşıyacak ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetimi’’ eğitimi
  • Nergal Türkiye
  • Eğitim
  • İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan iş dünyasını bir adım öteye taşıyacak ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetimi’’ eğitimi

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan iş dünyasını bir adım öteye taşıyacak ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetimi’’ eğitimi

ABONE OL
15 Ekim 2021 15:05
İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’ndan iş dünyasını bir adım öteye taşıyacak ‘’Stratejik Tasarım ve Yönetimi’’ eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Tasarım Vakfı’nın birlikte hazırladığı Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimi 30 Ekim’de başlıyor. İş dünyası profesyonellerini de kapsayan ve 9 hafta boyunca sürecek eğitim, Ekim – Aralık ayları arasında hafta sonları hibrit olarak gerçekleştirilecek.

Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimin amacı tasarımcılara iş yönetimi ve iş dünyası ile ilgili temel kavram ve teknikler konusunda bilgi vermek, bu kavram ve tekniklerin iş dünyasına nasıl uygulandığı ve tasarım katma değerinin iş yönetimi ve dünyasındaki görünürlüğü konusunda bilgi sahibi olmalarını hedeflemektedir. Eğitimin diğer bir amacı da kurum kültüründe farklı seviye ve konularda tasarım odaklı düşünceyi kullanabilecek donanımı sağlamaktır. Ayrıca, inovasyon, strateji gibi çok boyutlu konu ve süreçler içinde yer alabilecek, multidisipliner yaklaşımla çalışacak, güncel problemlerin çözümlerini sorgulayan, kritik düşünebilme kabiliyetine sahip, iş birliğine açık ve süreç yönetimini üstlenebilecek profesyoneller için gerekli bakış açısı ve yetkinliklerin bir araya getirilmesi hedeflenmiştir.

Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimi yalnızca bireysel olarak kendini bir ileri seviyeye taşımak isteyenlerin değil aynı zamanda çalışanlarının performansını artırmak, yetkinliklerini geliştirmek ve iş yönetimi konusunda bilgi sahibi olmasını isteyen şirketlerin de tercihi oluyor.

Mikro Design MBA programı özelliklerine sahip olan Stratejik Tasarım ve Yönetimi eğitimine katılacak kişiler 9 hafta boyunca İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İşletme Yüksek Lisans programının bazı öne çıkan dersleri ile birlikte, iş dünyasından öne çıkan kişilerin tecrübeye dayanan uzmanlıklarını içeren derslere de katılacaklar.

Programa katılma koşulu Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Güzel Sanatlar Fakültelerinin tasarım ile ilgili bölümlerinin lisans mezunu olmaktır. 70 devam koşulunu sağlayan ve program sonunda proje teslimi yapıp başarılı olanlara, İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından resmi “Tasarım Stratejisi ve Yönetimi” uzmanlık sertifikası verilecektir. Devam koşulunu sağlayan ancak başarı koşulunu sağlayamayan öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.