Doğan Yatırım Bankası’ndan KOBİ’lerin finansmanı için ‘EFSE DF’ ile uluslararası anlaşma
  • Nergal Türkiye
  • Gündem
  • Doğan Yatırım Bankası’ndan KOBİ’lerin finansmanı için ‘EFSE DF’ ile uluslararası anlaşma

Doğan Yatırım Bankası’ndan KOBİ’lerin finansmanı için ‘EFSE DF’ ile uluslararası anlaşma

ABONE OL
24 Ocak 2022 15:08
Doğan Yatırım Bankası’ndan KOBİ’lerin finansmanı için ‘EFSE DF’ ile uluslararası anlaşma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Doğan Yatırım Bankası’ndan KOBİ’lerin finansmanı için

‘EFSE DF’ ile uluslararası anlaşma

Doğan Yatırım Bankası ve Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu Kalkınma Aracı (The Development Facility of the European Fund for Southeast Europe – EFSE DF) Türkiye’nin e-ticaret ekosisteminde ticaret yapan binlerce mikro  küçük  ve orta ölçekli işletmenin ihtiyaç duyabileceği finansmana erişimlerini kolaylaştırmak amacıyla yenilikçi bir projenin ilk aşaması için anlaşmaya vardı. Bu kapsamda EFSE DF, Doğan Yatırım Bankası’nın dijital çözümlerinin geliştirmesine ve otomatik kredi karar altyapılarının oluşturulmasına destek verecek.

Mevcut durumda KOBİ’lerin geleneksel bankacılık ürünleri ile finansmana erişimi firmaların verebildiği teminat kapasiteleri ile sınırlı durumdadır. Doğan Yatırım Bankası, yeni dijital finansman çözümleri ile , KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırarak gelişimini desteklemek amacıyla, analitik modellerden de yararlanarak, kısa vadeli işletme sermayesi kredileri ve alacak finansmanı çözümleri sunmayı hedefliyor.

EFSE DF Başkanı Thomas Reker: “Doğan Yatırım Bankası ile yeni proje için heyecan duyuyoruz”

EFSE DF Başkanı Thomas Reker, “Türkiye’de dijital bankacılık hizmetlerinde büyüme fırsatları göz önüne alındığında Doğan Yatırım Bankası ile yapacağımız bu yeni proje için heyecan duyuyoruz. KOBİ’ler Türk ekonomisinin bel kemiğidir ve yeni dijital çözümlerin, geleneksel çözümlerin küçük işletmelere sağladığı hizmetlerdeki eksiklikleri giderme potansiyeline sahip olduğuna kesinlikle inanıyoruz” dedi.

“Türkiye’de şirketlere özel finansman çözümleri sunarak büyümelerini destekleyeceğiz”

Doğan Yatırım Bankası CEO’su Hulusi Horozoğlu ise; “Bankacılık sektörüne yeni katılan bir banka olarak EFSE DF ile yaptığımız bu değerli iş birliği, Doğan Yatırım Bankası’nın Türk ekonomisine ve iş dünyasına katma değerli çözümler yaratma stratejisine güveninin bir göstergesidir.  Türk şirketlerine özel finansman çözümleri sunarak sağlıklı ve sürdürülebilir büyümelerini destekleme ve KOBİ’lerin finansmana erişmesine yardımcı olurken ülkede e-ticaret ekosisteminin güçlenmesine katkıda bulunma misyonumuza kıymetli bir destektir. ” dedi.

Güneydoğu Avrupa Kalkınma Fonu (EFSE DF) Hakkında

Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu Kalkınma Aracı [The Development Facility of the European Fund for Southeast Europe (EFSE DF)], 2006 yılında fonun kalkınma finansmanı direktifi doğrultusunda oluşturulmuştur. Hedef ülkelere sağlanan kalkınma finansmanın en etkili şekilde kullanılabilmesi için, hedefe yönelik ve yenilikçi teknik destek sağlamaktadır. EFSE Girişimcilik Akademisi, EFSE DF’nin özellikle girişimcilere iyi fikirleri başarılı girişimlere dönüştürmek için gerekli kaynakları, eğitimi, finansal destek fırsatlarını ve diğer araçları sağlamaya odaklanan bir koludur.

Sosyal ve çevresel pozitif etki yaratmayı önceliklendiren varlık yöneticisi Finance in Motion tarafından yönetilen kalkınma aracı Lüksemburg yasalarına göre yapılan düzenlemeyle EFSE’den bağımsız olarak çalışır. Alman Kalkınma Bankası KfW, Avusturya  kalkınma bankası OeEB ve Hollanda kalkınma bankası FMO tarafından atanan üyelerden oluşan Kalkınma Fonu Komitesi, tüm proje tekliflerini değerlendirmek ve onaylamaktan ve tesis edilen teknik destek kaynaklarına stratejik rehberlik sağlamaktan sorumludur.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
saç ekimi ankara|Sağlık Sigortası Ankara|bakırköy travesti ankara travesti sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara